Boğazım çok kötü acıyor, yanıyor, kurudu ve yutkunurken boğazım ağrıyor (tahriş var) diyorsanız. Yok mu boğaz ağrısına iyi gelen bir bitkisel çözüm. Bizzat benim başıma da gelmiş ve denenmiş etkili bir çözümden bahsedeceğim.

Soğuk havalar geldi ve bunla beraber kış aylarının vazgeçilmezi boğaz ağrısı başladı. Gerek Korona virüsü olsun gerekse İnfluenza (grip) virüsü olsun üst solunum yolunda birtakım rahatsızlıklar yapıyor.

Bu rahatsızlıklardan biride boğaz ağrısı. Boğazımızda kuruluk, tahriş, şişlik ve ağrı oluşturuyor. Bir şeyler yerken ve içerken bu acıdan dolayı yutkunamıyoruz.

Boğazım ağrıyor ve yutkunamıyorum

Bu konuda kendimde denediğim ve 2 günde sonuç aldığım bir karışımdan bahsedeceğim. Bu karışımı sabah ve akşam 2-3 gün boyunca içtiğinizde boğazınız yumuşuyor, iyileşiyor ve yutkunurken ağrı olmuyor.

Karışımda yer alan malzemeler; sirke, limon, pekmez, bal ve sıcak su. Bu karışımı içerek boğazınızı yumuşatacak, oradaki virüsleri öldürecek ve boğazın kendi doğal yapısına dönmesini sağlayacaksınız.

Peki bu karışım nasıl yapılıyor?

Yarım tatlı kaşığı pekmez, yarım tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı sirke ve 1 çorba kaşığı limonu, 1 fincan sıcak suyun içinde karıştırın ve ılık olarak için.

Ne zamanları içmem gerekiyor?

Bu karışımı tercihen sabah ve akşam yemekten hemen önce içinki boğazınız yumuşasın ve daha rahat yemek yersiniz.