Fenerbahçe Kadın Futbol takımı teknik direktörü Nihan Su kimdir? Nihan Su hoca nerelidir, kariyeri nasıldır. Nihan Su'nun sosyal medya hesapları İnstagram, Facebook, Twitter) nedir?

Fenerbahçe; Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, Yelken Kürek, Yüzme, Masa Tenisi ve Boks branşlarında faaliyet gösteren spor kulübüdür. Kulüp Basketbol ve Voleyboldan sonra Futbolda da Kadın takımı kurdu.

Teknik direktör Nihan Su

Bu içerikte sizlere, sporla iç içe geçen bir yaşam sürdüren; Fenerbahçe Kadın Futbol takımı teknik direktörü Nihan Su hocadan bahsedeceğiz. Anlatım Nihan Su hocanın Facebook sayfasından (@nihansupage) alınmıştır.

1981 Ankara doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladım. 2002 yılında Gazi Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra aynı okulda 2005 yılında yüksek lisans eğitimimi bitirdim.

1995 – 2003 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Gürtaş, Bursa Delphi Packard ve Gazi Üniversitesi bayan futbol takımlarında aktif olarak futbol oynadım. Aynı zamanda Genç ve A Milli Takımda oynayarak 32 kez milli takım formasını taşıdım. Milli takım kaptanlığı yaptım.

2005 yılında ülkemizde ilk defa İzmir’de yapılan Universiade Yaz Spor Oyunlarında milli takım kaptanı olarak bayan futbol takımında yer aldım. Üniversitede okuyan üst düzey sporcuların böylesine güzel bir organizasyonda yer alması çok güzel bir birliktelikti.

Aktif futbol yaşantımı bitirdikten sonra 2003 – 2006 yılları arasında Gazi Üniversitesi bayan futbol takımı ile TFF liglerinde ve şampiyonlarında antrenör olarak yer aldım ve iyi bir oyuncu grubu ile üst üste şampiyonluklar yaşadım. O sporcularımın büyük bir çoğunluğu milli takımlarımızda forma giydi, iyi takımlara transfer oldular ve eğitimci olarak futbola yine katkı sağlamaya devam ediyorlar.

Üniversitede okuduğum yıllarda TFF Ankara Bölge Karmaları çalışmalarında, Gençlerbirliği Futbol Okulu ve C Genç takım çalışmalarında ve projelerde değerli antrenörlerle birlikte çalışarak antrenörlük eğitimime katkı sağladım.

2006 – Şubat 2014 yılları arasında TFF’de U15, U17, U19 ve A Milli Takım olmak üzere Kadın Milli Takımlar Antrenörlüğü ve İstanbul Bölge Antrenörü olarak görev yaptım. UEFA B Bayan Antrenör Kursunda eğitmen olarak görev aldım. UEFA A antrenör lisansına sahibim. Kocaeli Üniversitesi BESYO’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştım.